Sampa & CANİK 55 Teknik Gezileri

IMG_4623
SAMPA

Ticari araçlar için yedek parça üreten ve hem yurt içine hem de yurt dışına hizmet veren Sampa Otomotiv Şirketine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Kulübü olarak  teknik gezi düzenledik. Topluluğumuza gönül veren kişiler bu seneki teknik gezimizde birçok konu hakkında bilgi edindiler. Mezun olunca nasıl bir yerde çalışacağını,hangi makineleri kullanacaklarını ve nasıl bir organizasyon içinde çalışacağını dair bilgiler edindiler. Böylece arkadaşlarımızın mesleklerini daha iyi bir şekilde anlama fırsatı oldu.

IMG_5117
CANİK 55

Samsun ili içerisinde bulunan fabrikanın hedefi; İhtiyaca göre yüksek kaliteli ürünler tasarlayıp ve üreterek, ülkemiz ve dost kolluk kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Buna artı olarak hedefi, bu amaçla tasarlanmış ve üretilmiş ürünleri sivil vatandaşların spor, savunma ve profesyonel anlamda kullanmasını sağlamaktır. Bizde 19 Mayıs Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Kulübü olarak 6 Mayıs 2016 tarihinde Canik 55 fabrikasına teknik gezi düzenledik.

Gezi sırasında edindiğimiz bilgilere göre fabrika daha çok tabanca üretimine ağırlık vermekle birlikte milli füzemiz Som seyir füzesi cirit ve mızrak füzeleri gibi milli füze ve roket parçalarını da yan sanayi firması olarak üretimini gerçekleştirmektedir. Yine aynı şekilde atak helikopterinin de gerekli parçalarının imalatını sağlamaktadır.
Bu üretilen parçaların çoğu bilgisayar destekli imalat tezgahı olan CNC tezgahlarında gerçekleştiriliyor. Gezimiz sırasında bu tezgahlar hakkında bilgi aldık ve görme fırsatı yakaladık. Fabrika çalışanlarının görevlerini çalışma yerlerini inceledik. Hepimiz adına yararlı ve bilgilendirici bir teknik geziydi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s